Windows 11 22H2 Güncellemesi Yapılır Mı?

by Merve Taş
windows 11 22h2 güncellemesi

Windows 11 22H2 güncellemesi yapılır mı? Windows 11 22H2 güncellemesi ne zaman gelecek? Windows 11 versiyon 22H2 nedir?

Windows 11 22H2 Güncellemesi Yapılır Mı?

Windows 11 22H2 güncellemesi yapılır mı? Bugün o güncelleme hakkında konuşuyoruz! Windows 11’i ilk zamanlarından beri kullanan tüm kullanıcılar, bu serüvene birebir tanıklık etti ve Sun Valley 2 güncellemesini uzun zamandır heyecanla bekledi! Windows 10 defterini kapatıp Windows 11’e geçtiğimiz bu zamanlarda, Sun Valley 2 güncellemesi ile yolculuğumuz devam ediyor. Peki, bu güncelleme neler içeriyor? Gelin, birlikte inceleyelim!

Windows 11 22H2 Güncellemesi Ne Zaman Gelecek?

Windows 11 22H2 ne zaman gelecek? Windows, yayınladığı her yeni sürümde birçok iyileştirme ve geliştirme yapıyor, buna hepimiz bunca yıldır birçok kez şahit olduk. Son güncellemesini 2022’nin ikinci yarısında yayına alacağını bildiğimiz zamanda, Eylül 2022’de yayınladı. Eğer hala Windows 11’i deneyimlemediyseniz, son güncelleme ile mutlaka bu yeni sürüme geçmelisiniz!

Windows 11 Versiyon 22H2 Nedir?

Windows 11 versiyon 22H2 nedir? Windows 11’in son güncellemesi olan 22H2, tüm Windows güncellemelerinde olduğu gibi tamamen ücretsizdir ve Windows 11 kullanıcılarına Windows Update ile birlikte sunulur. Bu yazılımı kullanmaya başlayıp başlamayacağınızı öğrenmek için Ayarlar’a, ardından Windows Update’e gidebilirsiniz.

Windows 11 Görev Yöneticisi

Windows 11 Görev Yöneticisi, Windows 11’de bizi bekleyen en büyük sürprizlerden biri. Tamamen yenilenmiş, ihtiyaçlara yönelik yeniden tasarlanmış Görev Yöneticisi’ni açmak için CTRL+Shift+ESC kısayollarını kullanabilir, ya da Başlat düğmesine sağ tıklayarak Görev Yöneticisi’ni açabilirsiniz. Ya da diğer tüm eski Windows kullanıcıları gibi CTRL+Alt+Delete kısayolunu kullanıp Görev Yöneticisi’ni açabilirsiniz.

Daha kullanışlı olan bir arayüzü ile karşımıza çıkan Görev Yöneticisi, tüm sık kullanılan işlevlerin yanı sıra karanlık moda da entegre olabiliyor ve Verimlilik Modu adında yeni bir seçeneği ile karşımıza çıkıyor. Bu modu manuel olarak açarak güç kullanımını azaltabilirsiniz.

Windows 11 Görev Çubuğu Sürükle Bırak

Windows 11 Görev Çubuğu Sürükle Bırak, Windows 11’de belki de en çok eksikliği çekilen özelliklerden biriydi. Windows 11 ilk piyasaya sürüldüğünde görev çubuğuna hiçbir şey sürükleyemiyorduk ve bu kullanıcılar için büyük eksiklik oluşturuyordu; son güncelleme ile birlikte bu özellik de geri geldi.

Windows 11 Dosya Gezgini Sekmeleri

Windows 11 Dosya Gezgini Sekmeleri, Windows 11’de bulunan en harika özelliklerden biri! Eğer bilgisayarınızdaki klasörleri sıkça kullanıyorsanız, kümeler özelliği gittiğinden beri başlat çubuğunuzda birçok klasörün yan yana sıralanmasının yarattığı karmaşadan sıkılmış olabilirsiniz. Bu sorunu çözebilmek için, internet tarayıcılarında olduğu gibi artık sekmeler açabileceğiz! Sekme açmak için CTRL+T, sekmeleri kapatmak için CTRL+W kısayollarını kullanabilirsiniz. Sekmeleri sürükleyerek yerlerini değiştirebilir, yeni bir sekme açmak için klasörlerin ortasına tıklayabilirsiniz.

Windows 11 Başlat Menüsü

Windows 11 Başlat Menüsü artık uygulama kısayollarına da sahip olacak! Sabitlenmiş isimli alana en sık kullandığınız uygulamaları sürükleyip bıraktığınız zaman, bu özelliği kullanabileceksiniz.

Tüm bu özellikleri görüp hala bu güncelleme yapılır mı diye merak ediyorsanız; evet, kesinlikle yapılır!

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...