Windows Yeni Sürümü Windows 11 Ücretsiz mi Olacak?

by teknohall
Windows Yeni Sürümü Windows 11 Ücretsiz mi Olacak?

Windows’un  yeni işletim sisteminin yakında piyasaya sürülmesi, akıllarda birkaç soruyu da beraberinde getiriyor. Windows 11 ‘e yükseltmek ücretsiz olacak mı? Yeni bir lisans almanız gerekli mi? Windows yeni sürümü için mevcut lisansınızı mı yükselteceksiniz? Son birkaç gündür siz de kendinize bu soruları soruyorsanız işte size cevabı!

Windows Yeni Sürümü Windows 11 nedir?

Windows 11, Windows’un bir sonraki büyük sürümüdür ve kağıt üzerinde altı yıldır sahip olduğumuz ilk sürümdür.  Bu kadar uzun bir ara olmasının nedeni, Windows 10’un sürekli güncellenen bir işletim sistemi olmasıydı. 

Windows 11 Ücretsiz mi?

Windows 10 kullanıcıları için yeni sürüm ücretsiz olacak. Ayrıca Windows 7 ve Windows 8.1’den gelen kullanıcılar için bile Windows 11’in ücretsiz olma ihtimalinin yüksek olduğu söylentiler arasında.

Windows 10 ‘dan Windows 11’e geçmek

Windows Yeni Sürümü Windows 11 Ücretsiz mi Olacak?

Windows 10 kullanıyorsanız, 11’i yüklemek büyük olasılıkla tıpkı bir Windows 10 özellik güncellemesi gibi olacak. Şu anda elimizde bulunan sızıntılara dayanarak konuşuyoruz. Buna göre de güncelleme süreci tamamen sorunsuz görünmekte. Ayrıca, yeni sürüme geçerken tüm kullanıcı verileri saklanarak güncellenecek yönünde. Hali hazırda Windows 10 kullanıyorsanız ve geçerli bir lisansınız varsa, Windows 11’e ücretsiz olarak ve büyük zorluklarla karşılaşmadan kolayca yükseltebilirsiniz. 

Windows 7 veya 8.1 ‘den Windows 11 ’e geçmek

Windows 7 veya 8.1 kullanıcısıysanız, iyi haberlerimiz var. Microsoft bunu henüz resmi olarak açıklamadı, ancak yeni işletim sistemi, Windows’un eski sürümlerinden yükseltme yapan kullanıcılara yönelik yapılandırma dosyalarını içerecek. Microsoft ayrıca Windows 10’u ücretsiz olarak kullanıma sunmuştu. Görünüşe göre Windows 11 de aynı olacak.

Buradaki fark, yalnızca güncellemeyi yükleme şekliniz olacaktır. Windows 11 büyük olasılıkla Windows Update aracılığıyla sunulmayacak, bu nedenle bilgisayarınızı güncellemek için Medya Oluşturma Aracı’nı kullanmanız gerekecek . Windows’un yeni sürümü, kayıt anahtarınızı alarak geçerli Windows 11 lisansına dönüştürecektir. Windows 8’in orijinal sürümünü kullanıyorsanız, Windows 8 artık desteklenmediğinden yükseltmeden önce Windows 8.1’i yüklemeniz gerekir. Bu aynı zamanda ücretsiz bir yükseltmedir.

Windows Yeni Sürümü Sonuç Olarak:

Windows 11’in tamamen ücretsiz olduğunu düşünmeyin. Tabii ki  geçerli bir lisansa ihtiyacınız olacak. Windows’un önceki bir sürümünü kullanıyorsanız lisans hakkınız devam edecektir. Ayrıca satın alabileceğiniz dizüstü bilgisayarların çoğu bir Windows lisansı içerir, böylece tekrar satın almanıza gerek kalmaz. Geçerli bir Windows lisansınız yoksa, tıpkı Windows 10’da olduğu gibi yeni sürümü satın almanız gerekir.

Related Posts

Yorum Bırakın...