Microsoft Defender Ücretli Mi Oluyor? Microsoft Ne Açıkladı?

by Merve Taş
microsoft defender ücretli

Microsoft Defender ücretli mi oluyor? Microsoft’un yaptığı açıklamaya göre, Microsoft Defender ücretli olacak!

Microsoft Defender Ücretli Mi Oluyor? Microsoft Konuyla İlgili Ne Dedi?

Yakın zamanda alınan bir Microsoft haberine göre, Microsoft Defender kullanımı artık ücretsiz olmayabilir! Microsoft’un bir duyurusunda ücretsiz Microsoft Defender tanıtılması, klasik Defender kullanıcılarını paniğe sevk etti.

Microsoft, virüs korumasına 1993 yılında Microsoft AntiSpyware olarak başlamıştı. 2005 yılından sonra Microsoft Defender adını alan bu virüs koruması, şu anki haline gelene kadar birçok engebeli yoldan geçti desek yanlış olmaz. Bazı testlerden sıfır almışlığı da olsa da, Windows 10 ile birlikte daha da geliştirildi. Tüm bu değişiklikler onu daha güvenilir bir hale getirdi ve bu zamana kadar her zaman ücretsizdi.

Son Açıklama Ne Oldu?

Eğer bilgisayarınızda antivirüs varsa, kötü amaçlı yazılımların bilgisayarınıza saldırması zorlaşır. Ama antivirüse para vermek istemeyenler de olduğu için, Microsoft Defender tasarlandı ve bilgisayarınızı koruma altına almayı başardı.

Bildiğiniz üzere bireyler için Microsoft Defender tanıtılmıştı. Konuyla ilgili bilgilerden bu yazımızda bahsetmiştik. Sonrasında açıklama yapan Microsoft, Microsoft 365 ile birlikte indirilen Microsoft Defender uygulamasından bahsetmişti. Peki, Microsoft Defender’ı artık ücretsiz kullanamayacak mıyız? Ücretsiz kullanmak için 365 aboneliğimiz mi olmak zorunda? Sanırım konuyla ilgili tam bilgiyi edinmek için biraz daha beklemek zorundayız.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...