Windows 11 22H2 Nedir? Kendi Hesabınızı Nasıl Kullanabilirsiniz?

by Merve Taş
windows 11 22h2

Windows 11 22H2 nedir? Windows 11 22H2 ne zaman çıkacak? Windows 11 nasıl yükseltilir? Windows en son sürüm hangisi?

Windows 11 22H2 nedir?

Microsoft’un son geliştirdiği işletim sistemi olan Windows 11’in 22H2 sürüsü, Pro’nun kullanıldığı tüm cihazlarda kullanılacak; hatta Microsoft bunu zorunlu tutuyor. Windows 11’in son güncellemesi olan 22H2, yeni sürümün kurulu olduğu bilgisayarları etkilemeyecek. Eğer bilgisayarınızda yerel hesap kullanıyorsanız veya Microsoft hesabı kullanmıyorsanız sistemi çalıştırmaya devam edebileceksiniz.

Windows 11 Pro, bir bilgisayara direkt yüklendiği zaman veya içinde direkt Windows 11 kurulu olan yeni bir bilgisayar satın alanların Microsoft hesabı olması gerekir. Bu durum eskiden zorunlu değildi, daha çok opsiyona bağlıydı. Fakat yeni sürümde bunların olmadığı konuşuluyor.

Yıllardan beri Windows kullananlar, Microsoft’un zorunda bıraktığı bazı şeyleri kabullenebiliyor. Microsoft hesabı ile bilgisayar kullanmak, lisansın bu hesaba tanımlı olması, aynı Microsoft hesabı ile giriş yapılan tüm bilgisayarlarda senkronizasyon olması gibi konular Microsoft hesabı kullanmanın önemli miktardaki avantajlarındandır.

Yine de, Microsoft’un bu zorundalığı getirmesi bazı kullanıcılar tarafından eleştirildi. Artık, bilgisayarınızda herhangi bir internet bağlantısı olmazsa kurulumu tamamlayamaz hale geldik; bu da bazı durumlarda işleri zorlaştırabilir. Gizlilik endişeleri ile kendi hesaplarını kullanmak isteyen kullanıcılar da bu durumdan pek hoşnut sayılmaz.

Windows 11 22H2 ne zaman çıkacak? Windows en son sürüm hangisi?

Windows en son sürüm hangisi? Windows 11 22H2 ne zaman çıkacak gibi soruların sıkça duyulduğu bu günlerde Microsoft’tan cevap geldi: Windows 11’in yeni sürümü olan 22H2 Sun Valley, 2022 Ekim ayında tanıtılacak.

Windows en son sürüm hangisi?

Windows 11 Sun Valley 22H2, şimdiye kadar tanıtılan en son sürümdür.

Windows 11 Kurulumundan Sonra Kendi Hesabınızı Nasıl Kullanabilirsiniz?

Windows 11’i bilgisayarınıza yeni kuruyorsanız, kendi hesaplarınızla erişime devam edebilirsiniz. Kendi hesabınızı kullanmaya devam etmek için kurulum esnasında Microsoft hesabınızı kullanmalı, sonrasında bu hesabı silerek kendi hesabınızla kullanmaya devam etmenizdir.

Komut isteminden aşağıdaki iki komut ile şu sonuçlara ulaşırsınız: İlk komut ile secretpassword oluşturabilir, ikincisi ile kullanıcıyı yönetici olaran tanımlayabilirsiniz.

 1. net kullanıcı / martin secretpassword ekle
 2. net yerel grup yöneticileri martin / ekle 

Bunun için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Başlat’a tıklayın.
 2. Ayarlar’a gidin.
 3. Hesaplar’a tıklayın.
 4. Diğer kullanıcılar’a gidin.
 5. Başka kullanıcı ekle seçeneğinin yanında bulunan Hesap Ekle’ye tıklayın.
 6. “Bu kişinin oturum açma bilgilerine sahip değilim” butonuna basın.
 7. Microsoft hesabı olmayan bir kullanıcı ekle butonuna basın.
 8. Kullanıcı adı ve şifreyi yazın.
 9. İleri’ye tıklayın.
 10. Diğer kullanıcılar penceresindeki yeni kullanıcı’nın seçeneklerini genişletin ve hesap türü değiştir’i etkinleştirin.
 11. “Standart Kullanıcı” hesap türü yerine “Yönetici”yi seçin.
 12. Tamam’a basın.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...