Windows 11 22H2 Sistem Uyumu Kontrol Etme

by Merve Taş
windows 11 22h2 sistem uyumu

Windows 11 22H2 sistem uyumu nasıl kontrol edilir? Windows 11 kullandığınız bilgisayarınızın yeni sürüme uyumunu kolayca kontrol edin!

Windows 11 22H2 sürümü, 2022 yılının son aylarında tanıtılacak. Birçok yeni özelliğinin yanı sıra, Windows 11 ile hayatımıza giren birçok yenilik de iyileştirmeye gidecek. Windows 11 zaten kullanıyorsanız 22H2 için ekstra bir sistem gereksinimine zaten gerek yoktur ama yine de uyumluluğu kontrol etmelisiniz.

Neredeyse 6 yıldır hayatımızda olan Windows 10’dan sonra, Windows 11 ile tanıştık ve deyim yerindeyse birçok özelliğin ciddi bir şekilde değiştirildiğini gördük. Bir dahaki güncelleme olan 22H2 gelmek üzereyken, uyumluluğunu kontrol etmek gerçekten çok kolay. Sizin için hazırladığımız yazımız ile sadece birkaç dakikada bilgisayarınızın Windows 11’in 22H2 sürümü ile uyumlu olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Windows 11 22H2 Sistem Uyumu Kontrol Etme

Windows 11 22H2 sistem uyumunu kontrol etme için aşağıdaki adımları izleyin.

  1. Bilgisayarınızda Başlat çubuğuna basın.
  2. Arama kısmına Windows Kayıt Defteri Düzenleyicisi yazın.
  3. Adres çubuğuna basın ve mevcut adresi silerek şunu yazın: Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\AppCompatFlags\TargetVersionUpgradeExperienceIndicators
  4. NI22H2 yazısını görüyorsanız, üstüne iki kez basın. RedReason yazısını göreceksiniz.
  5. Değer “Hiçbiri” olarak gözüküyorsa, cihazınızda güncelleme yapabileceğiniz anlamına gelir. Eğer bundan başka bir değer görürseniz, güncelleme yapamayacağınız anlamına gelir.

İşte bu kadar! Eğer sisteminiz uyumluysa, güncelleme geldikten sonra kolayca yükseltmeyi yapabilir ve yeni Windows sürümünün tadını çıkarabilirsiniz.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...