Windows Defender Güvenli Mi? Windows Defender Nedir?

by Merve Taş
windows defender güvenli

Windows Defender güvenli mi? Windows Defender nedir? Windows Defender ücretsiz mi?

Windows Defender Güvenli Mi? Windows Defender Nedir?

Windows Defender güvenli mi? Windows Defender nedir? Eğer yeni bilgisayar aldıysanız, kötü amaçlı yazılımların ve diğer tüm virüslerin sebep olduğu güvenlik açıkları hakkında birtakım önlemler almanız gerekiyor. Bunun için, hem Windows 10’da hem Windows 11’de kullanılan Windows Defender var.

Windows Defender Ücretsiz Mi?

Windows Defender, son birkaç senedir deyim yerindeyse evrim geçirdiği için artık çok daha emniyetli bir hale geldi. Diğer tüm antivirüs programları ile kıyaslanamasa da, eğer bilgisayarınızda herhangi bir antivirüs programı kullanmıyorsanız Windows Defender sizin için güzel bir başlangıç olacaktır. Üstelik tamamen ücretsiz!

Windows Defender’ın Hakkını Verelim!

Windows Defender’ın tam performansını göstermesi için maalesef tamamen Microsoft uygulamalarına sadık kalmalısınız. Yani Chrome yerine Edge, Google Workspace yerine Microsoft Office 365 gibi programları tercih etmelisiniz.

Eğer herkes gibi Chrome kullanıyorsanız, Defender’a değil tarayıcınızın güvenlik taramasına güvenmelisiniz ki bu gibi tarayıcıların güvenlik taramaları oldukça iyidir. Tüm bunların yaşında, genel olarak bilgisayarınızı kötü amaçlı yazılımlardan ve saldırılardan korumak konusunda oldukça yeterli olan Windows Defender, temel güvenlik önlemleri için oldukça yeterlidir. Bu yüzden, özellikle evinizde ailenizle birlikte bir sistem kullanıyorsanız, Windows Defender duvarını açmalı ve kullanmaya devam etmelisiniz!

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...