Windows 11 Android Yükleme Nasıl Yapılır?

by Merve Taş
windows 11 android yükleme

Windows 11 Android yükleme nasıl yapılır? Windows 11 Play Store nasıl yüklenir?

Windows 11 Android yükleme nasıl yapılır?

Microsoft, Windows 11 işletim sistemine daha iyi bir oyun deneyimi sunmak için Android’i getirmişti. Amazon Appstore uygulamasından Android’e dair hemen hemen tüm uygulamaları edinebilir, bilgisayarınızda sık sık kullandığınız tüm uygulamalara erişebilirsiniz.

Eğer bilgisayar gereksinimleriniz yeterliyse, Windows 11 Android uygulamalarını bilgisayarınızda kullanabilirsiniz. Windows 11 yüklü olan bilgisayarınızda tüm güncellemeler yapılmış olmalı. Bilgisayarınızda tüm uygulamalar güncelse, Amazon Appstore’u indirerek bilgisayarınızdan Android uygulamalarını açabilirsiniz.

Çoğu uygulama Amazon Appstore aracılığıyla bilgisayara indirilse de, tüm uygulamalara erişim sağlanamayabilir. Bu noktada, aradığınız ve kullanmak istediğiniz uygulamaların uyumluluğuna bakmalısınız. Amazon Appstore’da olmayan ve kullanmak istediğiniz uygulamaları APK olarak indirebilirsiniz, bunun için küçük bir araştırma yapmanız yeterli.

Windows 11 Play Store nasıl yüklenir?

Bahsettiğimiz gibi, bilgisayarınızda Android uygulamalarını kullanmak için Windows 11’in son sürümünü kullanmanız gerekir. Microsoft hesabınızla oturum açtığınız bilgisayarınızda ayrıca bir Amazon hesabına sahip olmalısınız; Windows Mağazası’ndan Amazon Appstore’u indirip uygulamaları kullanmaya başlayabilirsiniz. Şu an için sadece ABD’de bu özellik kullanılıyor.

1- Windows Mağazası’nı açın.
2- Kitaplık’a gidin.
3- Tüm uygulamaları güncelleyin.
4- Arama kutucuğuna Amazon Appstore yazın.
5- Bilgisayarınıza yükleyin.
6- Kurulum adımlarını izleyin.
7- Kurulum tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...