Windows 11 Yükseltme Yapılır M? Windows 11 Ücretsiz Mi?

by Merve Taş
windows 11 yükseltme

Windows 11 yükseltme yapılır mı? Windows 11 ücretsiz mi? Windows 11 yükseltme ne zamana kadar?

Windows 11 Yükseltme Yapmanız İçin Birkaç Neden

Windows 11 çıktığından beri, çoğu kullanıcı tarafından yükseltme yapılmaya başlandı. Microsoft, Windows 10’u kullanmamıza belirli bir süreye kadar izin verecek olsa da, yapılan yenilikler sayesinde oldukça ilgi çekici bir hale gelen Windows 11 birçok kişi tarafından kullanılmaya başladı.

Windows 11 ile hayatımızda ne gibi değişiklikler oluyor? Gelin, hızlı bir Windows 11 turuna çıkalım!

Windows 11 Ücretsiz Mi?

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var; tıpkı daha önceki Microsoft işletim sistemlerinde olduğu gibi Windows 11 ücretsiz bir şekilde piyasaya sunuldu. Tüm kitlesine daha kolay hitap edebilmek için hizmetlerini ücretsiz halde tasarlayan Microsoft, Windows 11 ücretsiz haldeyken de birçok kişiye ulaşabileceğini düşünüyor.

Windows 11 Özellikleri Neler?

Masaüstü ve dizüstü bilgisayar kullanıcıların birçoğu, Windows’un tüm gelişim sürecine tanık oldu. Windows 11’in tüm işletim sistemlerinden oldukça belirgin özellikleri var; bunları teker teker ele alalım.

Windows 11 özellikleri arasında en çok ilgi çeken özelliklerden biri, tamamen kolay erişimi amaçlayan yeni arayüzü! Yeniliğin cezbetmesinin yanı sıra, birçok menüsünü daha kolay kullanılır hale getiren Microsoft, tamamen kullanıcı odaklı bir işletim sistemi geliştirdi.

Güvenlik standartlarını da arttıran Microsoft; başlat çubuğu, sağ tıklama menüsü, görev yöneticisi gibi menülerin çoğunu bambaşka bir görüntüye kavuşturdu. Alışık olduğumuz birçok özellik Windows 10 ile tarihe gömülerek Windows 11 özellikleri arasında yerini aldı.

Windows 11 Ne Zamana Kadar Yükseltilebilir?

Henüz Windows 11 güncellemesi yapmayanlar, Windows 11 özellikleri ve Windows 11 ücretsiz mi gibi soruları araştırırken en çok şunu merak ediyor:

Windows 11 yükseltme ne zamana kadar? Windows 11 yükseltme 2025 yılına kadar yapılabilecek. Bu tarihin daha da uzatılabileceği konuşuluyor.

Microsoft, Windows 11’i piyasaya sürmesine rağmen 2025 yılına kadar Windows 11 yükseltmesinin yapılabileceğini duyurdu. Kendi içinde birçok güncelleme alan Windows 11, tüm iyileştirmelere gözlerimizin önüne devam ediyor, fakat bu noktada Windows 10 kullanmamıza izin veriyor.

Windows 11 Eksik Özellikler Nelerdir?

  • Ayarlar sayfası başlat çubuğuna sabitlenemez.
  • Önerilenler kısmı maalesef kaldırılamıyor.
  • Görev çubuğunun yeri ve boyutu değişmez.
  • Sağ köşede bulunan sistem kısayol simgeleri kaldırılamaz.
  • Görev yöneticisini başlatmak için başlat menüsünü kullanamazsınız.
  • Windows 10’da pil durumunuzu güç moduna kolayca alabilirken, Windows 11’de bu mümkün değildir.
  • Takvim üzerine ekleme yapılamaz.
  • Hızlı erişim kısmı artık mevcut değil.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...