Windows 11 Insider Nedir? Windows 11 Insider Nasıl Kullanılır?

by Merve Taş
windows 11 insider

Windows 11 Insider programı nedir? Windows 11 Insider kullanılır mı? Windows Insider nedir ne işe yarar? Windows 11 Insider nasıl kullanılır?

Windows 11 Insider nedir ne işe yarar? Insider kullanılır mı?

Windows Insider nedir ne işe yarar?Windows Insider kullanılır mı? Windows 11, piyasaya ilk çıktığı andan itibaren birçok kez değişikliğe uğradı. Bunlardan birinin de Insider Preview programındaki yenilikler olduğu söylenebilir. Yeni yayınlanan güncellemede gözle görülecek değişiklikler pek mevcut değil, ama bu yeni güncellemenin işe yaramadığı anlamına elbette gelmiyor. Windows Insider duvar kağıtlarının Spotlight’a uyarlanmasını içeren bu yeni sürümde aynı zamanda Spotlight sayesinde 4K duvar kağıtlarını da kullanabiliyoruz! Ayrıca, Media Player uygulaması da yenilendi.

Yeni güncellemede Dosya Gezgini için de yenilikler mevcut. Dosya Gezgini pencerelerindeki varsayılan tema artık Ana Sayfa adını aldı.

Ayrıca, bellek bütünlüğü güvenlik özelliğini devreye sokan Microsoft, bu özellik devre dışı bırakıldığı zaman da tarafımıza bildirim gönderiyor. Bellek bütünlüğü özelliği, yeni nesil CPU’larda daha iyi çalışan bir denetim merkezidir. Eğer bilgisayarınızdaki CPU bu özelliği desteklemiyorsa, bu özelliği kolayca kapatabilirsiniz.

Windows Insider programı nedir? Windows Insider nedir ne işe yarar?

Windows Insider programı nedir? Windows Insider nedir ne işe yarar? Son Insider güncellemelerinden bazıları beta ve dev şeklinde yayınlandı. Sonrasında tekrar ayrılacak olan bu özellik, Windows’un mevcut özelliklerini denememiz için tasarlandı. Beta sürümüne geçmek isteyenler de elbette geçebilir. Bir sonraki büyük Insider güncellemesi, tahmini olarak sonbaharda yayınlanacak olan yeni güncellemede karşımıza çıkacak.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...