Windows 11 Sağ Tık Problemi Düzeliyor!

by Merve Taş
windows 11 sağ tık

Birçok yenilik tasarlanmış ve uygulamaya koyulmuş olsa da, Windows 11 tıpkı önceki Windows sürümleri gibi bazı hatalarla karşımıza çıktı. Neyse ki, Sun Valley 2 tüm problemleri çözmek için aralıklı olarak güncellemeler yayınlıyor. Bu hataların birçoğu, yeni tasarlanan bazı özelliklerden meydana geliyor. Windows 11, alışık olduğumuz birçok özelliği yenileyerek ya da devre dışı bırakarak radikal değişimlere gitti; bunlara başlat menüsü, görev çubuğu ve bildirim merkezi örnek verilebilir.

Birçok konuda kullanıcısına daha kolay ve her noktaya daha hızlı erişim sunmaya çalışan Microsoft, önemli değişikleri meydana getirmişti. Windows 11 sağ tıklama da bu önemli değişikliklerden biri oldu. Bazı uygulamalara sağ tıkladığınızda gecikmeler yaşanabiliyor.

Microsoft, Windows işletim sistemi ile hataları ne kadar telafi edebileceğini kanıtlamıştı. Birçoğumuz tüm Windows sürümlerini kullandık; bu sayede de gelişen tüm hataların onarıldığını biliyoruz. Windows 11 sağ tıklama hatası da Microsoft’un gözüne çarpmış olacak ki, düzeltmeler için çalışmalara başlamış bile. Build 22572 ile çalışmalar yapan Windows, bazı hataların iyileştirmesini hızlandırmak adına güncellemeler yayınladı.

Windows 11 Eski Sağ Tık Menüsü Nasıl Etkinleştirilir?

Windows 11 yeni sağ tık menüsünden memnun kalmadıysanız, Shift + Sağ kısayolu ile eski menüye geçiş yapabilirsiniz.

Windows 11 ne zaman düzelecek?

Microsoft, Windows 11 ile gelen bazı problemlerin olduğunu kabul ediyor çünkü bu hataların çoğu getirmeye çalıştıkları yenilikten kaynaklanıyor. Yetkililer en kısa zamanda tüm kasma gibi sorunların çözüleceğini ve yeni gelen güncellemelerle yeni Windows sürümünü tam performans ile kullanabileceğimizi belirtiyor. 2022 yılının sonbahar aylarında büyük bir güncelleme geleceği hakkında söylentiler dolaşsa da, konu Microsoft olunca güncellemelerin sürpriz tarihlerde gelebileceğini de söylemek mümkün.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...