Mac Finder Özellikleri Nelerdir?

by Merve Taş
Mac Finder Özellikleri Nelerdir?

Mac Finder Özellikleri Nelerdir? Macbook Finder ne işe yarar?

Mac Finder Özellikleri Nelerdir?

Mac Finder Özellikleri Nelerdir? Finder, Mac bilgisayarınızdaki dosya tarayıcısıdır. Hemen hemen her gün kullandığınız Mac Finder’da bilmediğiniz ve işlerinizi kolaylaştıracak birçok özellik mevcut! Bugün sizler için aşağıda en sevdiğimiz birkaç Finder özelliğinden bahsedeceğiz. Okumaya devam edin.

Kenar Çubuğunu Daha Aktif Kullanın

Finder’da bulunan kenar çubuğuna en sık kullandığınız yerleri ekleyerek işlerinizi daha kolaylaştırabilirsiniz! İstediğiniz klasörlerin kısayollarını eklemek için bir pencere açın, ardından Bulucu’ya ve Ayarlar’a gidin. Kenar Çubuğu’na tıkladıktan sonra istediğiniz kısayolları bu kısma ekleyebilirsiniz. Eğer bu yol sizin için uzunsa, kenar çubuğuna eklemek istediğiniz kısayolları sürükleyerek o kısma bırakabilirsiniz.

Daha Hızlı Paylaşın

Yerleşik Paylaş menüsü sayesinde her şeyi kolayca paylaşabilirsiniz. Finder araç çubuğunda bulunan Paylaş düğmesi ile birlikte paylaşmak istediğiniz her şeye sağ tıklayarak paylaşma hızınızı arttırabilirsiniz!

Dosya Etiketlerini Kullanın

Dosya etiketleri sayesinde Finder’da aradığınız tüm klasörleri daha hızlı bulabilirsiniz! Eğer bilgisayarınızı düzenli kullanmayı seviyorsanız, dosyalarınızı birbirinden ayırt etmek için etiketleri kullanarak ulaşmak istediğiniz tüm klasörlere daha hızlı ulaşabilirsiniz. Bunun için Finder’a gidin, ardından Ayarlar’a gidin. Kenar Çubuğu’na basın ve Son Etiketler’i etkinleştirin. Ardından Ayarlar’daki Etiketler kısmından dilediğiniz klasörü etiketleyebilirsiniz. Böylece bilgisayarınız bir daha kolay kolay dağılmadan her zaman düzenli kalacaktır!

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...