Windows 11 Görev Çubuğu Güncellemesi ile Yeniden Doğdu!

by Merve Taş

Windows 11 görev çubuğunun güncellemesi ile alıştığımız tüm görüntüyü ortadan kaldırdı! Windows 11, yeni görev çubuğu tasarımı ile göz doldururken bazı hataları da beraberinde getiriyor. Önceki Windows sürümlerine kıyasla tamamen yeni bir tasarıma sahip olan görev çubuğu, kullanıcıların eleştirilerine maruz kaldığı kadar sevenleri de çok oldu! Peki, henüz Windows 11’e geçmeyenler için; Windows 11’in yenilikçi tasarımları arasında bulunan görev çubuğunda ne gibi yenilikler var? Sizi nelerin beklediğini öğrenin!

Windows 11 Yeni Görev Çubuğu Alışık Olduğumuzun Çok Ötesinde!

Microsoft, bu zamana kadar alıştığımız birçok özelliği çeşitli Windows güncellemeleriyle sıkça yenilemişti. Uzun süredir Windows 10 kullanıyorsanız, Windows 11’in birçok yeniliği sizin için fazlaca radikal olabilir. Windows 10’da ve daha önceki Windows sürümlerinde alışık olduğumuz görev çubuğu, birçok yenilik içeren Windows 11 ile deyim yerindeyse evrim geçirdi.

Windows 11 görev çubuğunun yeniliği, arayüz değişikliğiyle başlayarak çoğu özelliğinin yeniden tasarlanmasıyla devam ediyor. Hala Windows 10 ve diğer önceki sürümlere benzer birçok özellik barındırsa da, Windows 11, görev çubuğu ile çoğu Windows sürümünden oldukça uzaklaşıyor.

Eğer Windows 11 kullanmaya başladıysanız, birçok yenilik geldiğini fark etmiş olmalısınız. Sık kullanılan uygulamaları görev çubuğuna sürükleyerek sabitleme özelliği şu an için desteklenmiyor. Görev çubuğunun boyutunu da dilediğiniz şekilde değiştiremeyebilirsiniz. Gelecek güncellemelerde yenilenmesi beklenen bu gibi değişiklikler, bazı kullanıcılar için sorun teşkil edebiliyor.

Yeni Bölme Kısmı ile Uygulamalarınızı Daha Düzenli Hale Getirin

Windows 11’in görev çubuğu yeniliklerinden biri, görev çubuğundaki uygulamaların daha düzenli durmasını sağlayan bir bölme açılması. Microsoft, bunun üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

windows 11 görev çubuğu

Sun Valley 2 (sürüm 22H2) ile Microsoft, uygulama listesini düzenlemenizi sağlayacak bölme deneyimini iyileştirebilirken, görev çubuğunun boyutunu kolayca ayarlayabilmeniz için değişiklik yapabilir. Aynı zamanda, görev çubuğunda bulunan bazı simgelerin hizalamalarında da problem olduğu görülebiliyor.

Çoklu Monitör Kullanımına Yönelik İyileştirmeler Unutulmadı!

Evden çalışma ve oyun sektörünün hızlı gelişimi, hayatlarımıza bir anda ikinci, hatta üçüncü monitörleri soktu. Windows 11, çoklu monitör kullanımlarını iyileştirebilmek için çalışmalarını sürdürüyor. Bazı harici monitörlerde yaşanan sorunları minimize etmeyi amaçlıyor. Ayrıca, görev çubuğuna hava durumu da ekleneceği söylentiler arasında.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...