Windows 11 Kayıt Defteri İpuçları!

by Merve Taş
windows 11 kayıt defteri

Windows 11 kayıt defteri ipuçları nelerdir? Windows 11, ilk tanıştığımız haliyle kusursuz gelmeyebilir, tıpkı diğer işletim sistemi sürümleri gibi. Birkaç kişiselleştirme ile kendinize özel benzersiz bir yapı yaratabilirsiniz. Nasıl mı? Okumaya devam edin!

Windows 11 Kayıt Defteri İpuçları

Bu yazımızda önerdiğimiz başlıkları uygulamadan önce, kayıt defteri hakkında tüm bilgileri öğrenmenizi öneririz. Eğer kayıt defterini tam olarak öğrenmeden herhangi bir değişiklik yaparsanız, geri döndürülemez hatalara yol açabilirsiniz.

Sağ Tıklama Menüsünü Eski Hale Getirin

Windows 11’de sağ tıklama menüsü gerçekten büyük bir metamorfoza uğradı. Yenilenmiş sağ tıklama menüsü, Windows 11’deki en radikal değişikliklerden biri denebilir. Yıllarca alışık olduğumuz menüden sonra yeni tasarım alışmak zor olabilir, bu yüzden kayıt defterini kullanarak sağ tıklama menüsünü değiştirebilirsiniz.

Sağ Tıklama Menüsüne Yeni Uygulamalar Ekleyin

Sağ tıklama menüsünde her zaman kullandığınız bir uygulamayı görmek istiyorsanız, kayıt defterinde bunun için bir yol vardır. Bunu ayarlamak için, Daha Fazla Seçenek Göster menüsüne göz atmalısınız.

Görev Çubuğunun Boyutunu Değiştirin

Kayıt defteri ile yaratabileceğiniz bir başka mucize! Görev çubuğunun boyutunu tamamen kendinize göre ayarlayarak bilgisayarınızı kişiselleştirebilirsiniz. Yeni ölçeklendirme hem görev çubuğunun boyutunu, hem simgelerin hem de metinlerin boyutunu kapsar.

Görev Çubuğunun Yerini Değiştirin

Görev çubuğunu her zaman bilgisayar masaüstünün alt kısmında kullansak da, aslında birçok noktada konumlandırabiliriz. Bu birçok Windows sürümünde mümkün kılınsa da, Windows 11’de değiştirilemez. Kayıt defteri sayesinde bu özellik de kolayca değiştirilebilir.

Kilit Ekranını Kaldırın

Kilit ekranı, Spotlight’tan kısımlar içerse de bazıları sevmeyebilir. Kayıt defteri ile devre dışı bırakılabilen bir özellik daha! NoLockScreen’i 1 olarak ayarlarsanız, kilit ekranını ortadan kaldırabilirsiniz.

Eylem Merkezi ve Bildirim Merkezini Kaldırın

Eylem Merkezi ve Bildirim Merkezi’nin Windows 11’de ne kadar değiştiğini söylememek olmaz. Eylem Merkezi ve Bildirim Merkezi’ni de kayıt defteriyle kaldırabilirsiniz.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...