Windows 11 Phone Nedir? Windows 11 Mobil Ne Zaman Gelecek?

by Merve Taş
windows 11 phone

Windows 11 Phone Nedir? Windows 11 Mobil Ne Zaman Gelecek?

Windows 11 Phone Nedir? Windows 11 Mobil Ne Zaman Gelecek?

Microsoft ile birlikte hayatımıza birçok yenilik girdi. Bunlardan biri de Windows 11 Phone! Windows 10 işletim sistemi, giderek kullanıcılarını Windows 11’e kaptırıyor. Windows 11’in mobil sürümünün nasıl olacağı hakkında henüz kesin bir bilgi gelmese de, hakkında yavaş yavaş planlar yapılmaya başlandı.

Windows 10 Phone, bazı telefonlara kurularak alıştığımız klasik işletim sistemlerine kıyasla daha farklı özellikler sunmuştu. Nokia’nın akıllı telefona geçiş macerasında Lumia’yı kullananlar bilir ki, Microsoft’un mobil işletim sistemleri de oldukça başarılıydı; ancak uygulama geçmişinde yer almak hiçbir zaman kolay olmuyor – yakın tarihte aynı sorun Huawei ile yaşanmıştı.

Windows 11’in mobil uyarlamasında birçok kişiselleştirme ön plana çıkacak gibi gözüküyor. Örneğin, görev çubuğunu özelleştirebilir, başlat menüsü yenilenebilir, Eylem Merkezi tamamen yenilenmiştir. Sık sık kullandığınız uygulamaları menüye sabitleyerek işlerinizi kolaylaştırabilir ya da önerilen uygulamalardan işinize yarayacak uygulamalara göz atabilirsiniz.

OneDrive uygulaması ile iş birliği içinde çalışan Dosyalar uygulamalası da başarılı bir şekilde çalışıyor. Windows 10 Phone’dan sonra hayatımıza girecek olan Windows 11 mobil işletim sistemi, karanlık modu ile de trendleri yakalamayı başarıyor.

Microsoft’a her zaman güvensek de, Nokia’nın başına gelenleri henüz unutamadık, değil mi? Hal böyle olunca, alıştığımız IOS ya da Android işletim sistemlerinden vazgeçmek hiç kolay olmayacak. Yine de denemeye değer olabilir, değil mi?

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...