Google Drive Düzen Oluşturma

by Merve Taş
google drive düzen oluşturma

Google Drive düzen oluşturma nasıl yapılır? Google Drive daha kolay nasıl kullanılır? Sizin için hazırladığımız bilgilere göz atın!

Google Drive Düzen Oluşturma

Google Drive, birçok amaçla sıkça tercih edilen kullanışlı bir bulut depolama sistemidir. Birçok şeyi içinde depoladığımız için, bazı zamanlar gerçekten karmaşa yaratabiliyor. Arada sırada düzenlemek için vakit yaratmak istiyorsanız, aşağıdaki önerilerimiz işinize yarayabilir.

Temizlemek İçin Anımsatıcı Kurun

Google’da temizlemek için anımsatıcı oluşturarak Drive’ı daha düzenli bir hale getirebilirsiniz. Arada sırada bu anımsatmanın e-postanıza gelmesi, düzenli temizlik yapmanın en kolay yoludur.

Kullanılmayan Dosyaları Temizleyin

Google Drive’ınızdaki kullanmadığınız dosyaları silerek büyük bir fark yaratabilirsiniz. Gönderilen maillerin ekleri, büyük ve gereksiz fotoğraflar, ekran görüntüleri gibi yer kaplayan belgeleri silebilirsiniz.

Klasörleme Yöntemini Kullanın

Belgelerinizi daha düzenli tutmak için onları klasörlere yerleştirebilir, hatta klasörlere de farklı renkler vererek daha kullanışlı bir Drive’a sahip olabilirsiniz. Klasör oluşturmak için + simgesine basıp Klasör seçeneğine basarak tüm depoladığınız belgeleri düzenli hale getirebilirsiniz. Her klasöre farklı bir isim koyarak, bir dahaki Google Drive deneyiminizde daha basit bir kullanıma sahip olabilirsiniz.

Klasör sistemini tamamen oturttuğunuz zaman, bunun ne kadar vakit aldığını görmüşsünüzdür. Bunu sürdürülebilir kılmak için, Drive’a yüklediğiniz her dosyayı anında klasörlere atarak düzeni koruyabilirsiniz.

Ayrıca, klasör renklendirmesini kullandıktan sonra sık kullandığınız klasörleri de yıldızlayarak daha kolay bulunabilir bir hale getirebilirsiniz. Daha kolay bir deneyim için, düzeni sürdürmek oldukça önemlidir ve bunun için vakit ayırmalısınız!

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...