En İyi Bulut Depolama Hizmeti Hangisi?

by Merve Taş
en iyi bulut depolama

En iyi bulut depolama hizmeti hangisi? Google Drive bulut depolama, iCloud, OneDrive, IDrive ve daha fazlası için yazımıza göz atın!

En İyi Bulut Depolama Hizmetleri

Modern çağın dosya depolama sistemi olan bulut/cloud, birçok işimizi kolaylaştırır. Bulut depolama hizmeti sayesinde biriktirdiğiniz tüm anılarınızı daha güvenli bir şekilde depolayabilir, istediğiniz kişilerle paylaşabilirsiniz.

Eski zamanlarda dosyalarımızı depolamada güçlük çekiyor; ya koca koca harici harddiskler satın alıyor, ya da birçoğunu eliyorduk. Bulut sistemi geldiğinden beri istediğimiz kadar dosyayı depolayabilir hale geldik; hatta bazıları ücretsiz kullanım da sunuyor! Üstelik, paylaşmak istediğimiz dosyaları kolayca başkalarına aktarabiliyoruz.

Bulut sistemiyle ilgili tek kafa karıştıran nokta hangisini kullanacak olmamız olabilir. Piyasada birçok yeni nesil bulut hizmeti olsa da, geleneksel ve uzun süredir kullanılan bulut depolama hizmetleri de mevcut. Sizin için hangisinin daha iyi olacağına daha rahat karar verebilmeniz için bu yazıyı hazırladık, okumaya devam edin!

Google Drive Bulut Depolama

en-iyi-bulut-depolama-google-drive

Eğer bir Google hesabınız varsa, sizin adınıza senkronizasyon yaparak tüm dosyalarınızı kolayca yedeklemenizi sağlayan bir bulut sistemi elbette ki var: Drive! Google Drive, Google hesabınızdaki dosyalarınızı otomatik olarak senkronize ederek kolay bir deneyim sunar. Eğer cep telefonunuz Android işletim sistemine sahipse, Google Drive’dan maksimum performans almanız işten bile değil! İster uygulamasını indirin, ister masaüstü versiyonunu kullanın; Google Drive her türlü sizin için en iyisini yapmak için çalışacaktır.

Google Drive Güvenli Mi?

Google Drive güvenli mi? Şunu belirtmekte fayda var, Google Drive’da maalesef uçtan uca şifreleme sistemi kullanılmaz. Eğer gizlilik konusuna önem veriyorsanız, Google Drive sizin için ilk tercih olmayabilir.

Google Drive Ücretsiz Mi? Google Drive Aylık Ücreti Ne Kadar?

Google Drive ücretsiz mi? Google Drive aylık ücreti ne kadar? Google Drive’da ilk 15 GB tamamen ücretsizdir. Eğer depolama alanınızı arttırmak isterseniz aylık ücretlendirmelerle dilediğiniz paketi satın alabilirsiniz. Fiyatlandırmalar dolar üzerinden yapıldığı için fiyatlar güncellenebilir, o yüzden en doğru bilgiyi Google Drive’dan alabilirsiniz.

iCloud Bulut Depolama

Eğer iOS işletim sistemine sahip bir cihaz kullanıyorsanız, zaten iCloud depolama sistemini kullanıyorsunuz demektir! iCloud, kullanımı oldukça kolay bir bulut depolama sistemidir ve iPhone, Mac ve iPad’lerle muhteşem bir şekilde çalışır.

iCloud bulut depolama hizmetinde maalesef Android desteği bulunmaz. Geliştirilmeye devam etse de iOS için tasarlandığı için, iOS yazılımına sahip cihazlarla oldukça uyumlu çalışır.

iCloud Güvenli Mi?

iCloud güvenli mi? iCloud genellikle sürekli devrededir, cihazınıza yüklediğiniz her dosyayı otomatik olarak buluta aktarır. Google Drive’ın aksine belgeler üzerine parolama işlemi yapabilirsiniz, bu noktada daha güvenilirdir. Ayrıca, uçtan uca şifreleme kullanılsa da bu sınırlıdır.

iCloud Aylık Ücreti Ne Kadar? iCloud Ücretsiz Mi?

iCloud aylık ücreti ne kadar? iCloud ücretsiz mi? iCloud’un ilk 5GB’ı ücretsiz olarak sunulur. Daha fazla depolama alanı kullanmak istiyorsanız, sizin için hazırlanan paketleri satın almanızda fayda var.

OneDrive Bulut Depolama

OneDrive bulut depolama, Windows işletim sistemine sahip olan bilgisayarlar için en iyisidir. Windows’ta benzersiz bir uyumla çalışan ve MS programlarını sürekli kullanan kişiler tarafından sıkça tercih edilen bir bulut depolama hizmetidir.

Düzenleme, arama ve dosya paylaşma gibi özellikleri ve kolay kullanım sunan arayüzü ile sıkça tercih edilen OneDrive, birçok platformla senkronize edilebilir. Fotoğraf düzenlemeye olanak tanıyan nadir bulut depolama sistemlerinden biridir.

OneDrive Güvenli Mi?

OneDrive güvenli mi? OneDrive, dosyalar üzerinde parola koruması yapabilmenizi sağlar. Fakat buna rağmen uçtan uca şifreleme kullanılmaz.

OneDrive Aylık Ücreti Ne Kadar? OneDrive Ücretli Mi?

OneDrive aylık ücreti ne kadar? OneDrive ücretli mi? OneDrive, 5 GB’a kadar ücretsiz depolama sunar. Eğer daha fazla alana sahip olmak isterseniz, sizin için hazırlanmış paketlere göz atabilirsiniz.

IDrive Bulut Depolama

Eğer dosyalarınızı depolamak için bir bulut kullanmak istiyorsanız, muhtemelen IDrive işinizi görecektir. Fiyat/performans olarak bulut sistemleri arasında en iyilerden sayılan IDrive’ın kullanımı oldukça basittir ve birçok cihazda çalışır.

IDrive Güvenli Mi?

IDrive güvenli mi? IDrive, birçok bulut sistemine göre güvenlidir.

IDrive Aylık Ücreti Ne Kadar? IDrive Ücretli Mi?

IDrive Aylık ücreti ne kadar? IDrive ücretli mi? IDrive, 10 GB’a kadar ücretsiz bir depolama alanı sunuyor. Eğer daha fazla depolama alanı isterseniz, uygun fiyatlarla hazırlanmış paketleri mevcut.

DropBox Bulut Depolama

Yıllardır kullanılan bulut depolamalar arasında yer alan DropBox, diğer bulut sistemlerine göre erişilebilir ve tüm cihazlarla uyumlu olduğu için oldukça rahat bir şekilde kullanılabilir. Dosya aktarımı için kolay bir arayüze sahip olduğu için senelerdir ilk tercih edilen bulut sistemleri arasındadır. Kolayca entegre edilebilir ve çoğu platformla uyumludur.

DropBox Güvenli Mi?

DropBox güvenli mi? DropBox, bulut sistemleri arasında en güvenlilerin arasında yer alır. Dijital imza sistemine sahiptir fakat yine uçtan uca şifreleme bulunmaz.

DropBox Aylık Ücreti Ne Kadar? DropBox Ücretli Mi?

DropBox aylık ücreti ne kadar? DropBox ücretli mi? DropBox, diğer bulut sistemlerine göre biraz daha maliyetlidir: sadece 2GB’lık bir alanı ücretsiz kullandırır. Daha fazla depolama alanına sahip olmak istiyorsanız hazırlanmış paketlere göz atabilirsiniz.

Diğer Bulut Hizmetleri

Yukarıda saydığımızdan daha fazla bulut sistemi elbette ki mevcut. Aşağıda sizin için onları derledik.

  • Boxcryptor : Boxcryptor bulut sistemi değildir. Uçtan uca şifreleme barındırmayan bulut sistemlerini kullanırken işinize yarayabilecek bir şifreleme sistemidir.
  • Amazon Drive : Eğer bir Amazon hesabınız varsa, 5GB’lık ücretsiz bir alana sahipsiniz demektir. Aynı zamanda bu depolama alanının yanında Amazon Prime aboneliğine de erişebilirsiniz. 
  • Box : Box’ta en fazla 250 MB boyutundaki dosyaları saklayabilseniz de, ücretsiz depolama alanı 10 GB’dır. Ayrıca Box’ta uçtan uca şifreleme hizmeti vardır
  • pCloud : 10 GB’lık bir kullanım alanı sunan pCloud, dilediğiniz zaman alanınızı yükseltmenizi sağlar.
  • Icedrive : Daha uygun fiyatlı bulut hizmetleri arasında sayılabilen Icedrive, 10 GB’lık ücretsiz alandan sonra daha fazla alan için hesaplı bir plan sunar.
  • MEGA : MEGA’da ilk 20 GB’lık alanı ücretsiz bir şekilde kullanabilirken uçtan uca şifreleme, platform desteği ve dosya paylaşımı gibi birçok hizmetten yararlanabilirsiniz. Depolama alanı arttırmak için biraz tuzlu olan ücretlerinden yararlanabilirsiniz.
  • SugarSync : 30 günlük deneme süresinde ücretsiz alan kullanımı sunan SugarSync, 30 günün sonunda makul fiyatlarıyla fazla depolama alanı sunar.
  • NordLocker : Aynı zamanda bir VPN uygulaması olan NordLocker, uçtan uca şifreleme kullanarak ayda 3GB’lık bir kullanım alanı sunar. Paket yükseltme ücretleri çoğu zaman indirime girer, bu yüzden sıkça tercih edilir.
  • Degoo : Degoo’da 100 GB’lık bir kullanım alanı tamamen ücretsiz bir şekilde sunulur ve uçtan uca şifreleme kullanılır. Bu çok iyi bir fırsat gibi görünse de, diğer bulut sistemlerine göre daha yavaş çalışır. Eğer yükseltmek isterseniz paketlerine göz atabilirsiniz.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...