Microsoft Word, Ne Yazacağınızı Önceden Bilecek! Yeni Özellikler Geliyor

by Ayse Genc
Microsoft Word

Microsoft, kullanıcıların belgeleri daha hızlı ve daha kolay oluşturmasına yardımcı olacak yeni bir Word özelliği üzerinde çalışıyor. Microsoft Word siz daha yazmadan, ne yazmak istediğinizi tahmin edecek. Bu yeni Microsoft Word özelliği, özellikle yavaş yazanlar için oldukça kullanışlı olacak. Şirketin ürün yol haritasındaki bir girişe göre, Word yakında kullanıcının daha sonra ne yazmayı planladığını tahmin etmek ve onları tam olarak yazma zahmetinden kurtarmak için tasarlanmış bir metin tahmin özelliği alacak.

Microsoft Word

Güncelleme dağıtıldıktan sonra Word, kullanıcı yazdıkça gerçek zamanlı olarak metin tahminleri oluşturmaya başlayacak. Bu tahminler, yazılana ve sekme tuşu kullanılarak onaylanana veya ESC kullanılarak reddedilene kadar gri renkte olacak. Microsoft’a göre hizmet, her kullanıcının yazma stilini ve dil tercihlerini anladığından zaman içinde gelişecek, yazım ve dil bilgisi hatalarını en aza indirmeye yardımcı olacaktır. Özellik şu anda geliştirme aşamasında. Ancak önümüzdeki ayın sonunda Windows uygulamasının kullanıcıları için kullanıma sunulması bekleniyor. Yükseltmenin web istemcisi veya macOS için Word için ne zaman geleceği henüz belli değil.

Microsoft Word Güncellemesi

Yaklaşan Word güncellemesi, Microsoft’un kelime işlemci yazılımı ile bir süredir neredeyse aynı işlevselliği sunan rakip hizmet Google Dokümanlar arasındaki denkliği geri getirecek. Microsoft daha önce üretkenlik yazılımı pazarında tartışmasız lider konumundayken, abonelik öncelikli modele geçiş ve Google Workspace’in yükselişi, alana sağlıklı bir rekabet ölçüsü getirdi.

Yeni Word özelliği hakkındaki bilgiler, Microsoft 365 abonelik hizmetini kullanmak yerine tek seferlik bir satın alma işlemi yapmayı tercih eden müşteriler için tasarlanıyor. Güncelleme şirketin bir sonraki bağımsız Office paketiyle ilgili duyurunun hemen ardından da gündemde olacak. Bu yılın sonlarına doğru çıkması planlanan Office 2021, muhtemelen önceki 2019 sürümüne göre bir dizi yükseltme sunacak. Ancak Microsoft, iki bağımsız paketin farklı olacağı kesin yollar konusunda sıkı sıkıya bağlı kalıyor. Microsoft, Office 2021’in beş yıl süreyle destek alacağını ve şirketin şu anda paketin fiyatını değiştirme niyetinde olmadığını doğruladı.

Microsoft Office’in iki yeni sürümünü duyurdu: Tüketici Office 2021 sürümü ve ticari müşteriler için Office LTSC. Office 2021, hem Windows hem de macOS için bu yılın ilerleyen günlerinde kullanıma sunulacak. Önceki Office 2019 sürümüne benzer şekilde, bulut destekli Microsoft 365 sürümlerine abone olmak istemeyenler için tasarlanmıştır. Office 2021 yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Güncel ve özgün haberler ile karşınızda olmaya devam edeceğiz. Videou anlatımlar için aşağıda bulunan YouTube adresimizi de ziyaret edebilirsiniz.

Related Posts

Yorum Bırakın...