Samsung One UI 3.1 Güncellemesi ile Gelen Yenilikler

by Ayse Genc
Samsung

Samsung, en son One UI 3.1 yazılım güncellemesini çarşamba akşamı belirli bölgelere sunmaya başlayacak. İlk olarak Galaxy S21 serisi ile başlatılan güncelleme, inanılmaz fotoğraflar ve videolar çekmek ve düzenlemek için seçkin, yeni kamera yetenekleri ve günlük yaşamı iyileştiren akıllı yeni özellikler getiriyor. Yeni özellikleri Galaxy S21 Serisi, Galaxy S20 serisi, Galaxy Note 20 serisi, Galaxy Z Fold 2 ve Galaxy Z dahil olmak üzere birçok telefona gelecek. Samsung Electronics Mobil İletişim Başkanı ve Başkanı TM Roh, “Samsung, cihazlarımızın yaşam döngüleri boyunca güncel mobil deneyimler sunmaya devam edeceğini taahhüt ediyor” dedi. “Seçkin Galaxy cihazları için 3. nesil Android işletim sistemi yükseltmelerinin duyurulmasının ardından, tüketicilerimizi piyasaya sunulur sunulmaz güçlü yeni özelliklerle donatmayı sağlıyoruz. One UI 3.1 güncellememiz, bu görevde bir sonraki önemli adımı işaret ediyor. “

Samsung hiçbir zaman stok Android yazılımını kullanmaz. Bunun yerine tasarıma kendi dönüşünü koyar. Galaxy’nin ilk günlerinde, eleştirmenler tarafından yoğun bir şekilde eleştirilen TouchWiz açık kaynaklı sistemdi. 2018’in sonlarında Samsung, kullanıcıların telefonlarında gezinmesini kolaylaştırmak amacıyla One UI’yi tanıttı. Yazılımın üçüncü nesli, Android 11 ile birlikte aralık ayında geldi.

Samsung One UI 3.1 Güncellemesi Aşağıdaki Özellikleri İçeriyor

Geliştirilmiş tek çekim: Telefon kameraları için güncellenmiş Tek Çekim özelliği, deklanşöre yalnızca bir kez basarak birden çok görüntü ve video klip çekmenize olanak tanır. Özellik Galaxy S20’de başlatıldı ancak S21 serisi daha fazla efektif hale getirildi.

Nesne silgisi: Yeni akıllı fotoğraf düzenleme aracı, manuel düzenlemeye gerek kalmadan resimlerinizin istenmeyen kısımlarını keser.

Çoklu mikrofon kaydı: Daha kaliteli ses ve video için hem telefonunuz hem de bağlı bir Bluetooth cihazından aynı anda ses kaydı yapın.

Göz konforu kalkanı: Bu yeni ayar, telefonunuzdan yayılan mavi ışığı günün saatine göre otomatik olarak ayarlar. Bu da göz yorgunluğuna yardımcı olabilir. Hızlı Ayarlar panelinizden etkinleştirebilirsiniz.

Özel Paylaşım: Bu özellik, şifrelenmiş dosyaları paylaşmanıza, veriler için izin ve sona erme tarihlerini ayarlamanıza ve salt okunur erişim vermenize olanak tanır.

Gizliliğiniz önemlidir ve artık One UI 3.1, paylaştıklarınızı kontrol etmeyi kolaylaştırıyor. Paylaşmadan önce fotoğrafların konumunu ortaya çıkaran meta verileri kaldırın veya gönderdiğiniz içeriğe kimlerin erişmesine izin verildiğini ve bunların ne kadar süreyle kullanılabilir olduğunu kontrol etmek için Özel Paylaşımı kullanın.

Güncel ve özgün haberler ile karşınızda olmaya devam edeceğiz. Videou anlatımlar için aşağıda bulunan YouTube adresimizi de ziyaret edebilirsiniz.

Related Posts

Yorum Bırakın...