Galaxy S21, S20’den Neden Daha Ucuz?

by Ayse Genc
galaxy S21

Samsung’un Galaxy S21 Serisinde Yaptığı 3 Büyük Değişiklik Nedir?

Samsung, Galaxy S20 serisinin ezici satışlarının ardından ve koronavirüs salgını devam ederken fiyatlandırma stratejisini ciddi bir şekilde yeniden ele aldı. Samsung’un çok beklenen Galaxy S21 serisi ocak ayında piyasaya çıktı.  Yazılımında veya donanımında göze çarpan özellik bulunmuyor. Yeni nesil amiral gemisi serisi Galaxy S21 için temel fiyat etiketi 800 dolardan (6332 TL) başlıyor. Galaxy S21 Plus için fiyat 1.000 dolardan (7035 TL) başlıyor ve 1.200 dolara (8443 TL) kadar çıkıyor.

Samsung, 200 dolarlık daha ucuz fiyat etiketine rağmen yeni S21 serisinin önceki serilerden daha iyi çalışacağını vaat ediyor. Ancak Samsung, her şeyden önce halka açık bir işletme. Galaxy S21’in, bileşen maliyetleri daha düşük seyrediyor olsa bile, bu düşük fiyata ulaşmasını sağlamak için bir dizi hesaplanmış taviz vermesi gerekiyor. İşte Samsung’un fiyat etiketini düşürmek için izlediği birkaç yol:

1. Birlikte Verilen Şarj Cihazı ve Kulaklıklar Çıkarıldı

En tartışmalı yoldan biri, kutudan çıkarılan duvar adaptörü ve kulaklıklar. Samsung, Apple’ın iPhone 12 ailesinde yaptığı gibi, müşterilerini çevre adına eski aksesuarları yeniden kullanmaya zorluyor. Samsung, 2017’den beri standartlaştırılmış USB-C tipi şarj bağlantı noktalarını kullanıyor. Bu nedenle eski şarj cihazları S21 telefonlarla uyumlu olmaya devam edecek.

2. Bellek, Depolama ve Çözünürlük Azaltıldı veya Kaldırıldı

Şirket kullanım önemli ölçüde azaldı”  gerekçesiyle S21 serisinden microSD kart yuvasını çıkardı. Aynı şekilde geçen yılki Galaxy Z Fold 2 ve Z Flip katlanabilir telefonlara katılarak genişletilebilir yerel depolamayı da çıkarılmış oldu. Daha az dikkat çeken diğer azalmalardan biri S21 tabanındaki RAM’de azalma (S20’den 4GB daha az RAM’e sahip). Galaxy S21 ve S21 Plus’ta ise ekran çözünürlüğü yarı yarıya azaltıldı.

3. Galaxy S21 Telefonu Cam Desteğini Kaybediyor

Samsung Galaxy S21’deki arka yüzey kaplama hammaddesi Gorilla Glass’ı polikarbonat adı verilen yüksek kaliteli bir plastikle değiştirdi. Galaxy S20 Plus ve Ultra telefonlarının hem ön hem de arka yüzeyi Victus camına sahip.

Güncel ve özgün haberler ile karşınızda olmaya devam edeceğiz. Videou anlatımlar için aşağıda bulunan YouTube adresimizi de ziyaret edebilirsiniz.

Related Posts

Yorum Bırakın...