Twitter, Platformunun Çoğunu Google Cloud’a Taşıyor

by Ayse Genc
Twitter

Twitter, birkaç işlemi Google’ın Veri Bulutuna taşıyacak. Twitter, Google Cloud ile yeni, çok yıllık, stratejik bir iş ortaklığı yaptığını duyurdu. İş birliği, sosyal ağın verileri daha verimli bir şekilde işlemesini ve analiz etmesini sağlayacak. Ayrıca son kullanıcılar için performansı artırmasını da sağlayacaktır.

Bulut depolama hizmeti nedir?

Bulut depolamanın ne anlama geldiğini anlamak için bulutun ne olduğunu kavramak gerekir. Bu, ücretsiz olarak veya bir ücret karşılığında uzaktan çevrimiçi olarak erişebileceğiniz bir kaynaktır

Twitter

Genişletilmiş bulut bilişim ortaklığı şartları uyarınca Twitter, çevrimdışı analiz, veri işleme ve cihaz öğrenimi iş yüklerini Google’ın Veri Bulutu’na taşıyacak. Twitter 2018’de Google Cloud ile çalışmaya başladı. Yeni anlaşmanın, şirket kullanıcıları tarafından her gün üretilen büyük miktarda veriyi yönetmesine yardımcı olması umuluyor.

 Twitter CTO ‘su Parag Agrawal, “Google Cloud ile ilk ortaklığımız başarılı oldu ve mühendislik ekiplerimizin üretkenliğini artırmamızı sağladı. Bu ilişkiyi Google’ın teknolojileri üzerine inşa etmek, verilerimizden daha fazla bilgi edinmemize, daha hızlı hareket etmemize ve hizmetimizi her gün kullanan kişilere daha alakalı içerik sunmamıza olanak tanıyacak. Twitter ölçeklenmeye devam ederken, veri ve cihaz öğrenimi alanında daha fazla sektör lideri teknoloji yeniliği için Google ile iş ortaklığı yapmaktan heyecan duyuyoruz. ” dedi.

Twitter ‘da Atılan Bir Tweet’in Arkasındaki Veriler

Twitter

Bir kullanıcı “beğen” butonuna tıkladığında veya bir tweet gönderdiğinde, Twitter’ın belirli bir kişinin görmek istediği içerik türünü daha iyi anlamak için kullanabileceği veriler oluşturulur. Bu, çok fazla verinin işlenmesi gerektiği ve cihaz öğrenimi yeteneklerinin olabildiğince hızlı olması gerektiği anlamına gelir. Google’ın Data Cloud ile Twitter, yeni veri işleme araçları ve cihaz öğrenimi çözümlerine erişim elde edecek. Şirketteki teknik ve teknik olmayan personel, Google ile daha derin iş birliğinin bir sonucu olarak iç görü elde etme süresini hızlandırabilmelidir.

Sosyal ağların her zaman büyümeye devam ettiği göz önüne alındığında, değerli iç görüler elde etmek için ölçeklenebilir veri çözümlerine ihtiyaç duyuyorlar. Google Cloud, kesinlikle firma tarafından toplanan çok çeşitli verileri yönetme kapasitesine sahip.

Güncel ve özgün haberler ile karşınızda olmaya devam edeceğiz. Videou anlatımlar için aşağıda bulunan YouTube adresimizi de ziyaret edebilirsiniz.

Related Posts

Yorum Bırakın...