iOS 14.4 Güncellemesi ile Orijinal Olmayan Kamera Parçalarına Uyarı

by Ayse Genc
iOS 14

Apple, iOS 14.4 güncellemesinde Phone 12 modelindeki yeni kameranın orijinal bir Apple kamera olarak doğrulanamadığında uyarı bildirimi gönderen bir özelliği tanıttı. Bu uyarıya eşlik etmek için Apple, bir iPhone’u eğitimli bir teknisyen tarafından orijinal Apple parçaları kullanarak tamir ettirmenin önemini vurgulayan ve Apple olmayan bir kamera kullanıldığında neler olabileceğine dair uyarılar içeren bir destek belgesi paylaştı.

iOS 14.4

Apple, bir “iPhone” kamerasının değiştirilmesi gerekiyorsa, sertifikalı teknisyen kullanmanın önemli olduğunu söylüyor. Çünkü sertifikalı olmayan teknisyenler tarafından yapılan onarımlar hatalı işlevlere veya görüntü kalitesinde sorunlara neden olabilir. Apple’a göre güvenlik de bir endişe kaynağıdır. Yanlış onarımlar pilin zarar görmesine neden olabilecek kötü parçalar kullanılabilir. Orijinal olmayan bir kamera bileşeni, Apple’ın yanlış gidebilecek birkaç olası konu hakkında uyardı. Yanlış kullanılan parçalar uyumluluk veya performans sorunlarına yol açabilir. Uyarılan birkaç konu;

  • Kamera doğru odaklanmayabilir veya görüntüler keskin olmaz.
  • Portre modu kullanılırken, özne odakta olmayabilir veya sadece kısmen odakta olabilir.
  • Kamerayı kullanan bir üçüncü taraf uygulaması beklenmedik bir şekilde donabilir veya kapanabilir
  • Üçüncü taraf uygulamalarda gerçek zamanlı ön izleme boş görünebilir veya takılıp kalabilir.
iOS 14.4

iOS 14.4 ile Orijinal Olmayan Kamera Bildirimleri

Apple’ın iOS 14.4 güncellemesiyle sunduğu orijinal olmayan kamera bildirimleri, bu cihazlardan birinin Apple olmayan bir kamera bileşeniyle onarılması durumunda bir iPhone 12, 12 Pro, 12 Pro Max veya 12 mini’de görünecektir.

Böyle bir onarım yapılırsa, kullanıcılar Ayarlar> Genel> Hakkında bölümünde “Bu ‌iPhone‌’un orijinal bir Apple kamerasına sahip olduğu doğrulanamıyor” yazan bir uyarı görürler. Uyarı, onarımdan sonraki ilk dört gün kilit ekranında ve 15 gün boyunca Ayarlar uygulamasında da görünecektir. Apple’ın uyarısı, iPhone’ u kullanma veya kameraya erişim özelliğini etkilemeyecek ve iPhone tamamen işlevsel kalacaktır.

Apple, kamera onarımına ihtiyaç duyanların “iPhone” kamerasını bir Apple Store’da, bir Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı’nda veya Apple’ın posta desteği aracılığıyla değiştirmelerini öneriyor. Bağımsız Onarım Sağlayıcıları, garanti dışı değiştirmeler için orijinal kamera onarım parçaları da sunabilir. Bu, Apple’ın orijinal olmayan parçalar kullanılarak bir ‌iPhone’da onarım yapıldığında uyarılar verdiği ilk sefer değil. Onarım için doğrulanmamış bir ekran kullanıldığında ve bir onarım tesisi orijinal olmayan bir iPhone pil kullandığında ortaya çıkan benzer uyarılar var.

Güncel ve özgün haberler ile karşınızda olmaya devam edeceğiz. Videou anlatımlar için aşağıda bulunan YouTube adresimizi de ziyaret edebilirsiniz.

Related Posts

Yorum Bırakın...