WhatsApp Sohbet Geçmişi Telegram’a Aktarılabilir

by Ayse Genc
WhatsApp

Telegram, sohbet geçmişinizi WhatsApp’tan içe aktarma özelliğini ekledi. Bu, mesajlaşma hizmetlerini değiştirmek isteyenlerin geçmiş konuşmalarını kaybetmeyeceği anlamına geliyor. İOS’ta özellik, dün yayınlanan 7.4 sürümüyle geldi. Ancak güncelleme henüz Android’de yayınlanmıyor. Telegram’ın değişiklik günlüğüne göre WhatsApp’ın yanı sıra Line ve KakaoTalk’tan da sohbet geçmişleri içe aktarılabilir. WhatsApp sohbetlerini Telegram’ın en son sürümüne (7.4.1) aktarabileceğinizi ve her WhatsApp kullanıcısının bir Telegram hesabı olduğu sürece sohbete devam edebilir.

Telegram’ın kullanıcı sayılarında büyük artışlar olması nedeniyle bu özellik eklendi. Hizmet şu anda dünya çapında 500 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip. Nedeni, Facebook’un sahip olduğu mesajlaşma uygulamasıyla ilgili gizlilik endişelerine yol açan WhatsApp’ın yeni gizlilik politikası. WhatsApp daha sonra yeni politikanın uygulanmasını geciktirdi. Tüketici sohbetlerinin veya profil verilerinin güvenliğini etkilemeyeceği konusunda ısrar ediyor. WhatsApp’tan Telegram’a giden kullanıcılar için sohbet geçmişlerini yanlarında taşıyabilmek, geçiş yapmak için daha az engel anlamına gelir.

WhatsApp Sohbetleri Telegram’a Nasıl Aktarılır?

İçe aktarma işlemi sohbet bazında çalışır. En azından WhatsApp ile hem bireysel hem de grup görüşmeleri için çalışıyor gibi görünüyor. Facebook’un mesajlaşma hizmetinden bir sohbeti içe aktarmak için, ilgili sohbeti açın ve bilgi ekranını açmak için sohbetin üst kısmından grup veya kişi adına dokunun. Oradan, “Sohbeti Dışa Aktar” seçeneği, Telegram’ı seçme seçeneğini göreceğiniz iOS Paylaşım Sayfasını açar. Ardından, mesajları içe aktarmak için bir Telegram’ı seçin.

Whatsapp

Sohbetlere aktarılan tüm mesajların üzerinde, başlangıçta ne zaman gönderildiklerini ve Telegram’a ne zaman getirildiklerini belirten küçük bir “İçe Aktarıldı” etiketi bulunur. Mesajlar tüm sohbet katılımcıları tarafından görülebilir. WhatsApp sohbet geçmişlerini resimleri ile veya resimleri olmadan içe aktarma seçeneğiniz vardır. İçe aktarılan iletiler, başlangıçta gönderildikleri sırayla değil, içe aktarıldıkları sırada görünür.

Telegram’ın içe aktarılan sohbet geçmişleri desteği, mesajlaşma hizmeti için ses düzeylerini bireysel sesli sohbet katılımcıları için ayarlayabilme veya ünlü kişi veya kuruluşların kimliğine bürünmeye çalışan “sahte grupları veya kanalları” bildirme gibi bir dizi diğer yaşam kalitesi iyileştirmeleriyle birlikte geliyor.

Güncel ve özgün haberler ile karşınızda olmaya devam edeceğiz. Videolu anlatımlar için aşağıda bulunan YouTube adresimizi de ziyaret edebilirsiniz.

Related Posts

Yorum Bırakın...