Jabra Elite 85T Kulak İçi Kulaklık İncelemesi

by Ayse Genc
jabra

AirPods, Apple kullanıcıları için tercih edilebilir olsa da Android kullanıcıları, çok sayıda seçenek kulaklık bulunması nedeniyle piyasada gezinirken zor zamanlar geçirebilir. Jabra, her yıl kullanıcılara güvenilir bir çift TWS kulaklık sunan en güvenilir markalardan biri olmuştur. Elite 65t, Elite Active 65t ve kullanıcılara özelliklerin bir birleşimi, iyi ses kalitesi ve sağlam yapı sundukları için Elite 75t ve Elite Active 75t çok sık tercih edilenler arasında.

Jabra Elite 85t, Aktif Gürültü Önleme (ANC) özelleştirilebilir kontroller, kablosuz şarj ve bir dizi özelliğin yanı sıra iyi pil ömrüne sahip harika bir TWS kulaklık çifti. Kulaklıklar gerçek hayatta kağıt üzerinde göründükleri kadar yetkin mi?

Jabra, Elite 85t’yi, tam oturması için kulak kanallarınıza tam olarak takılması gerekmeyen “yarı açık” kulaklıklar olarak tanımlıyor. Bu kulak içi kulaklıklar, son nesil ile benzer bir şekle sahip. Ancak bu sefer, oval kulak uçları ile birlikte geliyor. Böylece kulağınıza bükülmek zorunda kalmadan yerleşirler.

Kulaklıklar Aktif Gürültü Engelleme teknolojisine sahip olmasına ve Elite 75ts’den gözle görülür şekilde daha büyük olmalarına neden olan 12 mm’lik daha büyük sürücülere sahip. Jabra logosu, her iki kulaklığın arkasındaki fiziksel düğmelere yapıştırılmıştır. Jabra Elite 85T kulaklıklar basınç boşaltma deliklerine sahip yarı açık tasarıma sahip. Bu özellik sayesinde kulak içinde basınç birikmesini önlüyor. Aynı zamanda üç farklı boyutta rahat kullanımlı, silikon oval EarGels güvenli ve gürültü önleyen bir kapanma sağlıyor. Bu şekilde ses kalitesinden ödün vermeden, kulakların gün boyunca rahat hissetmesini sağlar.

Jabra

Şarj kutusunun arkasında bir USB-C şarj bağlantı noktası, pil durumunu gösteren tek bir LED ışığı ve kasanın altında bir Qi kablosuz şarj sembolü bulunur. Herhangi bir Qi sertifikalı kablosuz şarj cihazında kablosuz olarak şarj edilebilmesi için kılıfın dik olarak desteklenmesi gerekir. Kulaklık başlıkları kasaya güvenli bir şekilde yerleştirilir. Mıknatıslar düşmelerini önleyecek kadar güçlüdür.

Jabra Sound + Uygulaması ve Diğer Özellikler

Jabra Sound + uygulaması, TWS kulaklıklara eşlik eden en kapsamlı uygulamalardan biridir. Kişinin tercihine göre ses ayarlarını değiştirmek için kullanılabilen şık, 5 bantlı özelleştirilebilir EQ ile donatılmıştır. Uygulama aynı zamanda Bass Boost, Treble Boost, Konuşma gibi birkaç EQ ön ayarına sahip. Kullanıcılar ayrıca istedikleri şekilde gürültü engellemeyi veya ortam sesi efektini uygulayabilirler. Şu anda en az izolasyondan çoğuna kadar 5 seviyeli gürültü iptali var. Resmî web sitesi 11 değiştirilebilir ANC seviyesinden bahsediyor. Bu muhtemelen bir yazılım güncellemesiyle eklenecektir. Tercihinize göre hem medya hem de aramalar için kulaklıklarınızın kontrollerini de özelleştirebilirsiniz. Varsayılan kontroller şunlardır.

Tek basma (sağ)- medyayı oynatın / duraklatın / gelen bir aramayı kabul edin

Tek basma (sol)- ANC ve HearThrough arasında geçiş yapın / gelen aramayı kabul edin

Çift basma (sağ)- sesli asistanı çağırma / gelen bir aramayı reddetme

Çift basma (sol)- Sonraki parçaya git / gelen aramayı reddet

Üç kez basma (sol)- Önceki parçaya git

Jabra

Diğer kontroller varsayılan olarak işlevsiz bırakılmıştır. Bununla birlikte, Jabra Sound + uygulaması, kullanıcılara kulaklıkları üzerinde ayrıntılı bir kontrol düzeyi sağladığı için mükemmel. Ayrıca, cihazın sesini kullanıcının işitme duyusuna göre kalibre eden bir MySound özelliğine de sahip.

Elite 85T Pil Ömrü

Jabra Elite 85t, şirkete göre ANC açıkken (ANC kapalıyken 7 saat) kulaklıklarda 5,5 saatlik pil ömrü ile birlikte gelir. Şarj kutusuyla birlikte toplam pil ömrü, ANC açıkken 25 saat ve ANC kapalıyken 31 saat olarak derecelendirilmiştir. Kulaklıklar, tek bir şarjla AirPods Pro’nun 4,5 saatlik pil ömrünü geride bıraktı. Jabra Elite 85t, şüphesiz şirketin şimdiye kadarki en iyi gerçek kablosuz kulaklıklarıdır. Son derece yetkin Aktif Gürültü Önleme Özelliği eklenmesi ve ses kalitesinin iyileştirilmesi, Jabra’ya spot ışığında bir yer kazandırdı.

Jabra

Güncel ve özgün haberler ile karşınızda olmaya devam edeceğiz. Videou anlatımlar için aşağıda bulunan YouTube adresimizi de ziyaret edebilirsiniz.

Related Posts

Yorum Bırakın...