Ford Gelecekte Araç İçi Teknolojileri için Google Android ile Çalışacak

by Ayse Genc
ford

Ford, gelecekteki araç içi teknolojilerini güçlendirmek için Android ile çalışacak. Otomobil üreticisi, teknoloji devinin Android işletim sisteminin gelecekteki Ford araçlarına güç verecek olan Google ile yeni bir ortaklık duyurdu. Dijital deneyim, 2023’te Lincoln otomobillerine yayılmaya başlayacak ve Google hizmetlerini doğrudan arabada yerleşik olarak sunacak. Blackberry için bu, Sync ‘i yıllardır destekleyen QNX ‘e veda etmek anlamına geliyor.

Otomobil üreticisi bir haber bülteninde, Ford’un Google’ı tercih edilen bulut sağlayıcısı olarak belirleyeceğini ve Blue Oval’in “Google’ın veri, yapay zeka ve makine öğrenimindeki birinci sınıf uzmanlığından yararlanmasına” izin vereceğini söyledi.

ford

Ford, ortaklığı sürücüler için neyin “benzersiz” kıldığını tam olarak detaylandırmadı. Ancak iki yıl içinde otomobillerine gelecek olan şeyler dönüştürücü olacak. Örneğin, Google Haritalar birincil navigasyon sistemi olacak, Google Asistan hazır olacak ve arabadan komutlar vermeye istekli olacak ve Google Play, müzik, podcastler ve daha fazlası Otomobil üreticisi araçları için optimize edilmiş uygulamalar sağlayacak. Pazartesi günü yapılan bir medya görüşmesinde Ford, bu paketin ne tür bir markalaşmaya dayanacağını söylemeyi reddetti. Otomobil üreticisi ve Google, Android yazılımının, özellikle otomobil için uygulamalar oluşturmayı denemek isteyen üçüncü taraf geliştiricilere de erişim sağlayacağını söyledi. Otomobil üreticisi, sürücülerin gelecekte giderek daha fazla istediği şeyin olacağını düşünüyor: otomobilde daha fazla özelleştirme ve kişiselleştirme.

Ford:Team Upshift ile Daha Derin İnceleme

Google ve Ford, Google’ın bulut yapay zekası ve cihaz öğrenimi teknolojisinin yardımıyla otomobil üreticisinin operasyonlarını kolaylaştırmasına yardımcı olacak Team Upshift ‘i oluşturacak. Otomobil üreticisi , çeşitli hedefler arasında Google’ın yardımının “ürün geliştirme, üretim ve tedarik zinciri yönetimini hızlandırmayı” kolaylaştıracağını söyledi. Ayrıca, örneğin bir aracın bakım gerektirmesi durumunda, araç sahiplerinin gerçek zamanlı bildirimler almasını sağlayan bir sistem oluşturabilir. Team UpShift, verileri daha da derinlemesine incelemeyi ve Lincoln ‘ün bayilikleri işletme şeklini potansiyel olarak değiştirmeyi planlıyor. Google ve Ford, bu ortaklığın altı yıl süreceğini söyledi.

Ford CEO’su Jim Farley, “Elektrifikasyon, bağlanabilirlik ve otonom sürüşle tarihimizdeki en derin dönüşümü sürdürürken, Google ve Ford bir araya gelerek müşterilerimize gerçekten üstün bir deneyim sunabilecek ve işimizi modernize edebilecek bir inovasyon gücü oluşturuyor” dedi.

Güncel ve özgün haberler ile karşınızda olmaya devam edeceğiz. Videou anlatımlar için aşağıda bulunan YouTube adresimizi de ziyaret edebilirsiniz.

Related Posts

Yorum Bırakın...