Telefona Su Dökülmesi Durumunda Ne Yapılır?

by Merve Taş

Telefona su dökülmesi durumunda ne yapılır? Telefona su kaçınca ne yapılır? Telefonu Pirinçe Yatırmak Doğru Mu?

Telefona Su Dökülmesi Durumunda Ne Yapılır?

Telefona su dökülmesi, birçoğumuzun hayatında en az bir kere başına gelmiş bir durum. Yağmurlu bir günde telefonunuzu yere düşürdüğünüzde, lavaboya telefonunuzu düşürdüğünüzde veya su bardağını telefonunuzun üzerine devirdiğinizde telefonumuza su kaçabilir.

Telefonu Pirinçe Yatırmak

Bu gibi durumlarda en çok duyduğumuz şey, telefonu pirinçe yatırmak olabilir. Bir şehir efsanesi gibi kulaktan kulağa yayılan telefonu pirince yatırmak, telefonumuza gerçekten fayda sağlamaz, hatta daha fazla zarar verebilir. Peki, bu durum neden bu kadar çok öneriliyor?

Telefonunuzu pirince yatırdığınızda pirincin genelde su emişi gibi telefonunuzdaki suyu da emmesini beklersiniz. Pirinç su çekebilir elbette, fakat telefonunuza kaçan suyu çekme gücüne sahip değildir. Tüm bunların üzerine bir de pirinçteki nişasta ve tüm tozlar telefonunuzun şarj veya ahize yuvasından girerek daha büyük sorunlar yaratabilir.

Peki, bu durumda ne yapacağız? Telefonunuzu pirince yatırmak yerine belki de telefonunuzu bir yere koyup uzun süre dokunmamak, yapmanız gereken tek şeydir. Öncelikle ilk yapmanız gereken şey, telefonunuzu kapatmaktır. Gözle görülür yerlerdeki su birikintilerini temizledikten sonra telefonunuzun kurumasını bekleyerek daha doğru bir iş yapabilirsiniz.

İşte bu kadar! Umarız telefonunuzu suya düşürdüğünüz günler hiç gelmez!

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...