Samsung Galaxy Telefonlarını Akıllı Ev Cihazlarına Dönüştürün

by Ayse Genc
samsung galaxy

Telefon üreticisi, daha fazla insanı eski Samsung Galaxy telefonlarını satmak veya takas etmek yerine akıllı ev cihazlarına dönüştürmeye teşvik ediyor. Galaxy Evde Yükseltme programı, eski Galaxy telefonlarını yeniden kullanarak ve başka amaçla kullanarak e-atıkları azaltma çabasının bir parçası olan Samsung’un 2017’den itibaren Galaxy İleri Dönüşüm girişiminin bir evrimidir.

Bugünden itibaren Samsung, Galaxy sahiplerinin eski telefonlarını şirketin SmartThings platformunda akıllı ev cihazlarına dönüştürmesine izin vermek için Galaxy ileri dönüşüm programını genişlettiğini duyurdu. Galaxy Evde Yükseltme programı ilk olarak Ocak ayında CES’te duyuruldu. Ancak bugün beta hizmeti ABD, İngiltere ve Kore’ye sunuldu. Bu, eski Samsung akıllı telefonlarının artık bir çocuk monitörü, bir havlama detektörü ve hatta bir oda çok karanlık olursa ışıkları açan bir ışık ölçer olarak ikinci bir hayat bulabileceği anlamına geliyor.

Şirketin basın açıklamasında Samsung VP Jaeyeon Jung; “Akıllı ev cihazları tüketici elektroniği için hızla büyüyen bir trend. Şu anda kullanılmayan Galaxy cihazlarının her evi akıllı bir eve dönüştürmede önemli bir rol oynayabileceğine inanıyoruz” dedi.

samsung galaxy

Samsung Galaxy Bebek Monitörü ve Havlama Dedektörü Olabilir

Samsung’un SmartThings uygulamasındaki bir yazılım güncellemesi aracılığıyla; eski Galaxy telefonlarında bebek monitörleri veya ışık sensörleri dahil olmak üzere akıllı ev cihazları olarak işlev görmelerini sağlayan yeni özellikleri etkinleştirebilirsiniz. Ancak tüm gün ağlayan bebekleri ve havlayan köpekleri dinlemek, 7/24 ortamdaki ışık seviyesini elektronik olarak kontrol etmek, bir cihazın pilini ciddi şekilde zorlayabilir. Bunun için Samsung, pil kullanımını en aza indirmek için pil optimizasyon ayarlarında ince ayar yapıldığını söylüyor.

samsung galaxy

Emekli Android cihazların (Samsung veya başka türlü) ileri dönüşüm tamamen yeni bir olay değil. Samsung’un programı bunu yapmanın tek yolu değil. Bununla birlikte, Samsung’un Evde İleri Dönüşüm, gelişen akıllı ev pazarından yararlanmaya çalışıyor. Başka hiçbir şey olmasa da tüketicileri eski telefonları satmak veya takas etmek yerine ileri dönüşüm konseptiyle tanıştırıyor. Samsung, hangi Galaxy modellerinin bu işlevi alacağına dair henüz ayrıntı vermedi.

Güncel ve özgün haberler ile karşınızda olmaya devam edeceğiz. Videolu anlatımlar için aşağıda bulunan YouTube adresimizi de ziyaret edebilirsiniz.

Related Posts

Yorum Bırakın...